Знаменита фраза І.Ільфа та Є.Петрова про те, що «автомобіль не розкіш, а засіб пересування» сьогодні стосується мотоциклів, скутерів, квадриків. Але куди, скажіть, «женуться» численні юні мотолюбителі, як до речі, й велосипедисти, літніми вулицями Рокитного, куди поспішають хлопчаки віком 14 – 15 років, осідлавши мототехніку? Нікуди. Просто таким чином проводять вони своє дозвілля, влаштовуючи забави-перегони. Треба мати міцні нерви й витримку, аби всидіти на лаві в парку чи в центрі селища, коли повз тебе курсують взад-вперед велосипедисти й скутеристи, демонструючи повсякчас різного роду фокуси. Поодинці їх ще можна зупинити. Коли ж зберуться хлопці у ватаги, довести їм щось важко. Звідси й наслідки. Правила дорожнього руху в Україні єдині для всіх. Проте їх грубо ігнорують водії мототранспорту, які буквально заполонили селище. У більшості, за кермом – молодь і навіть учні молодших класів, які безкарно гасають по тротуарах і паркових доріжках, порушуючи правила руху й наражаючи перехожих на постійну небезпеку. На жаль, занепокоєння з цього приводу висловлюють поки що не місцева влада спільно з силовими структурами, а прості мешканці Рокитного, розміщаючи свої дописи у Фейсбуці, “Та й чого я маю займатися ними, коли для цього є поліція!” – обурюється мій знайомий, коли мова заходить про веломотозасилля на вулицях.
Справді, реакція поліції на подібного роду розваги – нульова. І це тоді, коли згідно існуючим правилам, на скутер можна сідати тільки з шістнадцяти років і жодним днем раніше. Крім того, водій скутера повинен мати права категорії М, або якоїсь іншої категорії.
Мають такі права місцеві «гонщики»? Ото ж бо. В більшості випадків не побачите на них і обов’язкового мотошолома. А от декілька пасажирів на скутері – є нормою для багатьох, хоч скутер є одномісним транспортним засобом.
Чи роз’яснював хтось це нашим юним водіям і чи зупиняли та чи притягували когось до відповідальності за подібного роду порушення? Я, наприклад, не бачила, аби хтось з поліцейських бодай наближався до тих, хто нехтує правилами, наражаючи на небезпеку як себе, так й учасників дорожнього руху, передусім пішоходів.
Отож чи не пора вийти зі стану інертності нашим доблесним рокитнівським стражам правопорядку та хоча б для початку порахувати, скільки незареєстрованих скутерів «літає» шляхами району і хто ними керує? А виходячи з цього, й показати, хто на дорогах хазяїн.
Роблять вигляд, що подібного роду порушення їх не стосуються, й працівники цілої низки установ, котрі відповідають за роботу з молоддю, зокрема й шкільною. А біля «білого дому», селищної ради, як завжди, у вечірній час, підлітки такі фортелі на велосипедах і «моциках» витинають, що куди там професійним циркачам братися! Щоб навести порядок, не доходять руки, ні у районних можновладців, ні в інших, наділених високими повноваженнями посадовців. От і виходить, як у відомій приказці: куди не кинь – всюди клин…

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here