Зміцер Лукашук, спеціальний кореспондент Європейського радіо в Білорусі, розповів у коментарі Радіо НВ про хід протестів проти Олександра Лукашенка.

«Наразі ситуація спокійна, хоча очевидно, що силовики орієнтуються на те, що акції протесту триватимуть», – зазначив журналіст.

За його словами, у Білорусі немає єдиного центру протесту.

«З самого початку була спрямованість на децентралізацію. Акції проходять там, де самі громадяни вирішують проявити свою позицію. І якщо ми говоримо про Мінську, зазвичай місце протесту – це центр міста, але, як показав вчорашній і позавчорашній день, більшість протестів проходили в спальних районах. Де люди живуть, там вони і виходили зі своїми протестами », – повідомив Лукашук.

Як зазначив журналіст, силовики ОМОНу оточили центр столиці Білорусі.

«Коли в перший день люди вийшли на мирну акцію показати свою незгоду з тим, як пройшли вибори і які результати виборів їм оголошують, то під час другого дня, знаючи, чим закінчився перший, сталося те, чого ніколи не було в Білорусі, – люди почали будувати барикади. У спальному районі. Ніхто не очікував, що околиця Мінська, Пушкінська площа, стане чи не центром протесту, будуть будувати барикади й відбиватися, відганяти силовиків», – повідомив Лукашук.

Раніше повідомлялося, що парламент Білорусі засудив спроби протестуючих «розколоти суспільство і дестабілізувати обстановку» в країні й підтримав жорсткі дії силовиків щодо мирних громадян.

У Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, які з перших днів виборчої кампанії супроводжувалися масовими протестами проти чинного лідера Олександра Лукашенка.

Згідно з попередніми даними ЦВК Білорусі, перемогу здобув Олександр Лукашенко (80,08% голосів), опозиційний кандидат Світлана Тіхановська ж нібито набрала 10,09% голосів.

Опозиція не згодна з оголошеними результатами. Незалежні спостерігачі повідомили, що Світлана Тіхановська перемогла мінімум на 85 виборчих дільницях.

Після закриття виборчих дільниць по всій Білорусі почалися масові протести. Учасники акцій вимагають чесних виборів без Олександра Лукашенко і звільнення політв’язнів.

У Мінську та інших містах 9 серпня акції протесту переросли в зіткнення протестувальників із силовиками і обернулися жорсткими затриманнями. Застосовувалися водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

На наступний день після виборів, 10 серпня, масові протести спалахнули із новою силою. Силовики застосовували проти демонстрантів гумові кулі і світлошумові гранати, журналісти повідомляли про затримання випадкових людей на вулицях і засідках.

Вночі силовики розігнали протестувальників світлошумовими гранатами і водометами. Пізно вночі 10 серпня МВС Білорусі офіційно повідомило про першого загиблого в результаті протестів у Мінську.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here